• Čeština
  • English

Větrný park Waganiec se díky parametrům větrného proudění stává nadprůměrným projektem

Větrný park Waganiec v Polsku vybuduje a bude provozovat česká společnost notos power. Díky špičkovým výkonnostním parametrům využitelného větrného proudění se stává nadprůměrným projektem v oblasti výroby energie z větru.

turbíny

Lokalita pro umístění větrného parku pod názvem Waganiec byla vybrána na základě měření větrných podmínek. Kvalita větrných projektů je dána primárně kapacitou větrného proudění v dané lokalitě, která je základním ukazatelem životaschopnosti.

Projekt Waganiec disponuje špičkovými výkonnostními parametry. Počet hodin využitelného větrného proudění (FLOEH) dosahuje 3 250 hodin ročně, což z něj činí nadprůměrný projekt.

Proudění větru je jako každá přírodní síla nestálým parametrem, kde je nutno počítat s jeho proměnlivostí. Pro posouzení kvality projektu je tak zcela zásadní kvalitní a dlouhodobé měření větru prováděné renomovanou osobou. V tomto projektu prováděla měření německá společnost DEWI GmbH, řadící se mezi leadery tohoto odvětví, a to po dobu tří let s využitím dvou měřicích stožárů. Tato měření byla dále ověřena porovnáním s dlouhodobými statistikami prováděnými na meteorologické stanici v městě Plock v období 1991 až 2009.

notos power a.s. , Hrušovská 3203/13a, Moravská Ostrava, 702 00 Ostrava
IČO: 08072809 | DIČ: CZ08072809
Společnost zapsána v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Ostravě pod spisovou značkou B 11113.

© 2019 developed by sunette s.r.o. | Zásady zpracování cookies